Картонска кутија за сечење плотер-MTC03 - Кина Ningbo Ruking електротехника
中文

Картонска кутија за сечење на плотер-MTC03

Краток опис:

карактеристики; 1. Погоден за мала серија на производство на картонска кутија и бесплатен, сечење различни картонот, картон, ПВЦ одбор, целосно ги задоволи вашите потреби. 2. Воведување на европско интегриран систем за контрола на 64-оската. 3. мала серија на картон картони, нема потреба да се умре, промени во секое време. 4. индустрија функцијата прв WIFI пренос, за да се постигне безжичен пренос. 5. Увезени серво мотор и серво управувач за да се обезбеди намалување на точност. 6. Голем број на заменливи алатка за глава, за АКЗИ ...


 • ФОБ Цена: US $10000-30000 / Piece
 • Набавка Способност: 50 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики;
  1. Погоден за мала серија на производство на картонска кутија и бесплатен, сечење различни картонот, картон, ПВЦ одбор, целосно ги задоволи вашите потреби.
  2. Воведување на европско интегриран систем за контрола на 64-оската.
  3. мала серија на картон картони, нема потреба да се умре, промени во секое време.
  4. индустрија функцијата прв WIFI пренос, за да се постигне безжичен пренос.
  5. Увезени серво мотор и серво управувач за да се обезбеди намалување на точност.
  6. Голем број на заменливи алатка за глава, за да се постигне секој натпревар со алатката.
  7. Големи 7-инчен екран на допир, за да се постигне човек на воздухот, што ќе ви овозможи да работат произволни.

  RJMTC03 Технички параметри
  модел RJMTC03-1310 RJMTC03-1815 RJMTC03-2516
  Ефективни Сечење Површина 1300mm 1000mm * 1800mm 1500mm * 2500mm 1600mm *
  Димензии (мм) 2300 * 1400 * 1000 2800 * 2000 * 1000 3500 * 2100 * 1000
  операција Својства Работа со компјутер синхроно за брз пренос на податоци, мулти-страница датотека во едно време
  материјали за сечење Брановидни картони, пластични брановидни картони, Дебела сиви картонски ПВЦ лист, пена одбор, Ева одбор, средношколски одбор, лепило лист, дихтунзи, кожа
  стандардни алатки Осцилирачки сечилото, зголемувањето на тркалата, пенкало, позиција на курсорот
  работа Повлечете Блејд, бакнеж-сече, пена сече, V-намалување на (45 °, 30 °, 15 °, 0 ° за опција), за глодање алатка, кружни нож
  сечење Дебелина ≤45mm (според различни материјали)
  Max.Cutting брзина 1200mm / ови
  Поправање Метод вакуум вшмукување
  Повторете прецизност ≤0.01mm
  Резолуција на софтвер 0.025,0.01,0.1
  интерфејс Ethernet порта / WIFI безжичен
  тампон меморија 2G, брз пренос за мулти-страница голема датотека
  команда режим HP-GL / GP-GL
  формат компатибилен АИ, Auto CAD, coraldraw итн
  контролен панел 7inch екран на допир во боја
  систем за возење Дигитални серво мотор, Хетеро железнички
  Напон / моќност AC380V ± 10%, 50Hz
  осигурувач 6A / 30A

  Company Core Philosophy                                                                                                                                                                                                              

  A pioneer enterprise holding the innovative idea,creat the maximum value for our client,always striving for being top leader,and forging a local brand Global Famous .
  With spirit of humanism and science,we try to create a stage for every employee’s dream.
  Accumulation of power of integrity and Love,take more social responsibility to make own contribution for improvement of national industrialization.

  детали за производот                                                                                                                                                                                                                                           

  产品墙

  Payment & Delivery                                                                                                                                                                                                                              

  Payment Terms: 50% for deposit, 50% before shipment.(TT,Paypal L/C )
  Package Details: Wooden box
  Delivery: 25-40 days after order confirmation .

  交货图

  Factory Equipment                                                                                                                                                                                                                                

  场地图

  Certificate                                                                                                                                                                                                                                                     

  证书墙

  Our Service                                                                                                                                                                                                                                            

  服务流程

  Your inquiry will be promptly replied in 12 hours time.
  Price can be negotiated if the order quantity is large.
  The supplier will deliver the goods within 25 natural days after receiving the advance payment.

  FAQ                                                                                                                                                                                                                                                             

  A.Customer:Do you have an option to send someone over to install the machine and complete training? Or do you know of a local technician you can recommend?
  Ruk: Yes ,we take RUK technicial to your side install machine and training several days .

  A.Customer :we need to confirm the machine is compatible with of Gerber system
  Ruk:About our machine compatible all could be compatible because we could derive to DXF and PLT file .

  A.Customer: if customer wants to some sampling, how it will be possible.
  Ruk: Yes you could send us material and we will cutting and test .


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !