Двоен Раководител Авто-сечење систем-RJMDC - Кина Ningbo Ruking електротехника
中文

Двоен Раководител Авто-сечење систем-RJMDC

Краток опис:

Automatic feeding two-piece plush toys, cotton shoes cutting machine features: automatic feeding, automatic typesetting, automatic counting and other functions, incision smooth without flash, automatic shut, no deformation, the picture can be modified and output through the computer, no need to knife Mold; accurate, fast, simple operation, efficient materials, new style, a high degree of automation (1) Automatic feeding and feeding function (2) automatic intelligent typesetting function (3...


 • ФОБ Цена: US $10000-30000 / Piece
 • Набавка Способност: 50 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  RUK Factory update

  Тагови производ

  Автоматско полнење на два дела кадифен играчки, памук чевли машина за сечење карактеристики: автоматско хранење, автоматски наборен, автоматското броење и други функции, инцизија мазна, без блиц, Автоматско исклучување, без деформација, сликата може да биде изменета и излез преку компјутер, нема потреба на нож мувла; точна, брза, едноставна операција, ефикасни материјали, нов стил, со висок степен на автоматизација
  (1) Автоматско хранење и функција хранење
  (2) автоматски интелигентни наборен функција
  (3) додека изгледот на сечење на континуирано хранење
  (4) двоглав симетрија огледало функција
  (5) долго мулти-функција
  (6) Автоматски броење функција

  RJMDC Технички параметри
  модел RJMDC-1018
  Ефективната површина за сечење 1000 * 1800mm
  пумпа моќ 3KW
  операција својства Може да се поврзе со CAD софтвер, компјутерски потпомогната дизајн    и сечење во исто време, механизам на вовлекување појас
  сечење материјали Соединение сунѓер, кадифен ткаенина, сунѓер, ПВЦ TPU кожа вештачка кожа, обложени со ткаенина, ткаенини, плетени ткаенини
  стандардни алатки Тркало осцилирачки нож, пенкало, позиција на курсорот
  опција тркало нож
  дебелина за сечење ≤8mm
  Макс. сечење брзина 300-800mm / ови
  метод за одредување на вакуум вшмукување
  Повторете прецизност ≤0.01mm
  резолуција на софтвер 0.025
  интерфејс Ethernet порта
  бафер меморија Брз пренос за мулти-страница голема датотека
  команда на владата HP-GL / GP-GL компатибилен формат
  контролен панел 7-инчен колор екран на допир (англиска верзија)
  систем за возење Дигитални серво мотор, Хетеро железнички
  Напон / моќност AC380V ± 10%, 50Hz
  осигурувач 6A / 30A
  Работна температура -10℃~45

  Company Core Philosophy                                                                                                                                                                                                                

  A pioneer enterprise holding the innovative idea,creat the maximum value for our client,always striving for being top leader,and forging a local brand Global Famous .
  With spirit of humanism and science,we try to create a stage for every employee’s dream.
  Accumulation of power of integrity and Love,take more social responsibility to make own contribution for improvement of national industrialization.

                                                                                                                                                                                                                 

  детали за производот                                                                                                                                                                                                                                            

  产品墙

  Payment & Delivery                                                                                                                                                                                                                               

  Payment Terms: 50% for deposit, 50% before shipment.(TT,Paypal L/C )
  Package Details: Wooden box
  Delivery: 25-40 days after order confirmation .

  交货图

  Factory Equipment                                                                                                                                                                                                                               

  场地图

  Certificate                                                                                                                                                                                                                                                    

  证书墙

  Our Service                                                                                                                                                                                                                                                  

  服务流程

  Your inquiry will be promptly replied in 12 hours time.
  Price can be negotiated if the order quantity is large.
  The supplier will deliver the goods within 25 natural days after receiving the advance payment.

  FAQ                                                                                                                                                                                                                                                                 

  A.Customer:Do you have an option to send someone over to install the machine and complete training? Or do you know of a local technician you can recommend?
  Ruk: Yes ,we take RUK technicial to your side install machine and training several days .

  A.Customer :we need to confirm the machine is compatible with of Gerber system
  Ruk:About our machine compatible all could be compatible because we could derive to DXF and PLT file .

  A.Customer: if customer wants to some sampling, how it will be possible.
  Ruk: Yes you could send us material and we will cutting and test .

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • RUK1RUK2RUK4RUK7IMG_6319IMG_6296rukd

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !